A FEKETE kutyák világnapja! Ilyen is VAN, tudtad?
A FEKETE kutyák világnapja. Akár ez lehetne egy vicces mondat kezdete is, de sajnos cseppet sem humoros a történet. Ugyanis a fekete ebek a színük miatt sokat szenvednek.
Pl. az előítéletektől… Aki azt hitte volna, hogy a rasszizmus csupán ember és ember között működik, azt ki kell ábrándítsuk. 2024-ben a társadalom tudatlan fogyasztó tömeg annyira mélyen áll, hogy még mindig az ócska, idejétmúlt mitológiába, vagy babonákba kapaszkodik… A fekete kutyák meg a menhelyeken szívnak, mert hiszen sötétek, így ők biztosan ROSSZAK, ők biztos GONOSZAK, így sokkal nehezebb őket örökbe adni. Nem vicc, tényleg így van! Ezért van szükség egy ilyen nevetségesnek ható világnapra…
Amelyet egyébként 2011-ben hívott életre Colleen Paige, aki a pontosan erre a jelenségre szerette volna ráirányítani a figyelmet. Ő ezt akkor fekete kutya szindrómának nevezte el, de mi sokkal szívesebben nevezzük OSTOBASÁGNAK, együgyűségnek, PROLISÁGNAK. Statisztikák és kutatások alapján a fekete szín miatt sokan a balszerencsével hozzák összefüggésbe a fekete kutyákat is. Boszorkányság, mágia, „kulturális örökség”, üdv a 21. században…
A görög-római mitológiában a fekete kutya volt az alvilág őrzője, de több más európai nép kultúrájában is a gonosz démonokkal, vagy magával az ördöggel asszociálták a fekete színű kutyákat. A keltáknál szintén a fekete négylábúak voltak azok, akik a halált hozták. Micsoda ostobaság. Az már sokkal valószínűbb ok, hogy amikor a menhelyekre látogató gazdijelöltek lefotózzák a kutyusokat, akkor a feketéknek a képeken nem látszik annyira a pofijuk és a szemük. Elég mondvacsinált ok ez, de már közelebb járunk a valósághoz, azzal meg pláne, ha a menhelyek általános fényviszonyait vizsgáljuk. Ennek is köszönhető, hogy ezek a szőrmókok nehezebben indulnak neki az örökbefogadásnak.
Hozzátesszük, hogy állítólag, mert az intelligens, állatokat igazán kedvelő embereknek mindezek semmit sem számítanak…