Ember és kutya közötti KOMMUNIKÁCIÓS ESZKÖZT FEJLESZTENEK
Ennek első lépéseként egy tanulmányt végeztek, amely azt volt hivatott megvizsgálni, hogy járható út lesz-e a nyomógombos eszköz a fajok közötti kommunikációhoz.
Ezt úgynevezett soundoard eszközzel kívánják elérni, amelynek kezdetleges példányai már most is hozzáférhetők, és használatban vannak. A kutatás során elvégzett két vizsgálatot majd 60 kutya bevonásával bonyolították le, az eredmények pedig igencsak bíztatók:
Az első kísérletben az egyik kutató színes matricákkal látt el a gombokat egy kutya eszközén, amelyen a kint/kültéren, játszani/játék és az étel/éhes/vacsora szavak voltak feltűntetve. Egy másik kutató, aki nem volt beavatva, hogy melyik gomb mit jelent, és nem is hallotta a szavakat, megnyomott egy tetszés szerinti gombot, majd megfigyelte a kutya viselkedését. Ezután a kutyatulajdonosokkal együtt végeztek egy hasonló kísérletet, ahol felváltva nyomták meg valamelyik gombot, vagy mondták ki a rajtuk álló szavakat.
Az eredmények szerint a játszani/játék gomb megnyomása után a kutyák hétszer nagyobb eséllyel mutattak játékos kedvet, mit a többi gomb használatakor, de a kint/kültér gomb is jól teljesített. Az aduásznak gondolt étel gomb viszont leszerepelt, viszont fontos adalék, hogy amikor a soundboard működött, az akkor is megtörtént, ha a gazda, ha a kutató használta azt. A kutatást végző szakemberek szerint ez nem egy óriási áttörés, de mindenképp egy lépés affelé, hogy a jövőben egy kutya és ember között jól működő kommunikációst eszközt fejleszthessenek.